KURUMSAL


Amacımız: harcayan değil üreten, teknolojiye hükmedebilen, mutlu, saygılı,başarılı insanlar yetiştirmektir. 

Süheyla Tokyay Koleji'nin geçmişi kurucumuzun meslek hayatı ile paralel bir gelişim sürecidir. Süheyla Tokyay, 1982 yılında emekli olduktan sonra o dönemki kolej sınavlarına hazırlık kitapları için soru yazmaya ve ücret karşılığı özel ders vermeye başlar. Öğrenci sayısının fazlalaşmasıyla birlikte vergi vermek için maliyeye başvurur. Fakat şaşkınlıkla karşılanır çünkü kanuna göre böyle bir yükümlülüğü yoktur. Duruma Adana’da çözüm bulunamaz ve kazanç sağladığı için vergi vermeyi talep etmesi gerekçesiyle Ankara’ya yönlendirilir. Orada çıkan kararla Süheyla Tokyay Özel Ders Bürosu’nun düzenlemesi, ebeler ve diş hekimi kalfaları sınıfında değerlendirilir ve Süheyla Tokyay, Türkiye’de özel ders vererek vergi mükellefi olan ilk kişi olur. Takvim yaprakları 1985’i gösterip, kararnameler dershane adı altında çalışmayı yasal kıldığında öğrencilerini Süheyla Tokyay Dershanesi’nde kucaklamaya başlar. Tam 30 sene boyunca her yıl daha büyük bir heyecanla dolan Süheyla Tokyay Dershanesi, 2015 yılında daha geniş bir kadro ve köklü altyapısıyla kapılarını Özel Süheyla Tokyay Ortaokulu olarak açar. 

Tüm bu ilerleme sürecinde oğlu Levent Tokyay ile birlikte çalışmıştır. Torunları, aynı ismi taşıyan Süheyla Tokyay rehber öğretmen olarak, Şimal Tokyay İngilizce öğretmeni olarak, 1985'ten beri adı her zaman güvenle anılmış olan bu kurumun sorumluluğunun bilincinde öğretmenlerdir. 

Öğretmen yetiştirmeye de bilhassa önem verdiğini konuşmalarında sıklıkla dile getiren kurucumuz ve ailesinden oluşan yönetim kurulumuz, birlikte bu isim çatısı altında çalışacak meslektaşlarının seçimlerinde oldukça titizdir. 


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis